Yhteydet

Yhteydet

Kouvolan Teatterin yhteystiedot

Kouvolan Teatteri
Salpausselänkatu 38
45100 Kouvola

Lippukassa

puh. (05) 7400 330, ti-la klo 11-15 sekä 3 h ennen iltaesityksiä. Katso loppuvuoden aukioloajat TÄÄLTÄ >>
lippukassa@kouvolanteatteri.fi

Ryhmät ja tilausnäytökset/ vaihde

puh. (05) 7400 300, ma-pe klo 9-16.

HUOM! Henkilökuntamme kaikki jäsenet eivät käytä sähköpostia, heihin saat yhteyden vaihteen kautta.

Teatteriravintola

puh. 044-7770657
ravintola@kouvolanteatteri.fi

Teatterin henkilökunta

Teatterinjohtaja, toimitusjohtaja
Tiina Luhtaniemi
(05) 7400 350, 040 213 8503
tiina.luhtaniemi@kouvolanteatteri.fi

Hallintojohtaja
Mervi Ihalainen
(05) 7400 360, 040 525 7934
mervi.ihalainen@kouvolanteatteri.fi

Käyttöpäällikkö
Riku Hämäläinen
044 709 5802
riku.hamalainen@kouvolanteatteri.fi

Puvusto
(teatterissamme ei ole pukuvuokrausta)
(05) 7400 382

Myyntiassistentti, asiakasrekisteri, ryhmien asiakaspalvelu
Anne Malén-Oksa
(05) 7400 300
anne.malen@kouvolanteatteri.fi

Taloussihteeri, maksuliikenne, palkanmaksu
Anne Henttonen
(05) 7400 346
anne.henttonen@kouvolanteatteri.fi

Myynti- ja markkinointipäällikkö
Topi Talasranta
045 873 9595
topi.talasranta@kouvolanteatteri.fi

Tiedottaja-tuottaja, tiedotus, yleisötyö, tapahtumat
Anne Jokivirta
045 899 7775
anne.jokivirta@kouvolanteatteri.fi

Palvelutuottaja, palvelumuotoilu, graafikko, tuotantojen yhteyshenkilö
vt. Elisa Sola
044 722 3047
elisa.sola@kouvolanteatteri.fi

Lippukassanhoitaja
Merja Mouhu
(05) 7400 330
lippukassa@kouvolanteatteri.fi